DREWNO KONSTRUKCYJNE

Podstawą bezpiecznego i trwałego budynku jest dobrze wykonana konstrukcja, z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. W ofercie posiadamy drewno konstrukcyjne KVH i BSH – standaryzowane budulce, które są produkowane i sprawdzane zgodnie z normami Unii Europejskiej, tak jak np. gwarantowana wilgotność 15% (+/- 3%).
KVH (drewno budowlane) to komorowo suszone, czterostronnie strugane drewno świerkowe o fazowanych krawędziach, łączone na długości na tzw. mikrowczepy, co pozwala na osiągnięcie standardowych długości do 13 m. W naszych magazynach, w stałej sprzedaży, posiadamy większość występujących przekrojów, w różnych długościach.
BSH (drewno klejone) suche, klejone warstwowo drewno świerkowe o najwyższych parametrach wytrzymałości. Standardem są lamele o grubości 40 mm klejone na wysokości i długości. Drewno BSH występuje w dużych przekrojach, a także w postaci łuków.

Oba produkty – KVH i BSH, dostępne są w dwóch klasach. Najczęściej stosowana jest  jakość Nsi, w której zachowane są wszystkie właściwości techniczne, natomiast drewno nie jest całkowicie czyste i przeznaczono je do dalszej zabudowy. Na Państwa życzenie sprowadzimy drewno KVH Si, o wysokich walorach estetycznych co pozwoli na zastosowanie w eksponowanych miejscach.

Przykłady zastosowania suchego drewna konstrukcyjnego KVH i BSH:
– konstrukcje dachów, stropów i ścian
– legary pod tarasy, antresole i podłogi
– elementy małej architektury ogrodowej (altany, wiaty)